Kolekce Hrady a zámky
Kolekce Hrady a zámky

Pohádková země hradů a zámků

České hrady a zámky představují skvost našich dějin, díky kterým se staly předním symbolem České republiky. Právem bývá naše země označována jako pohádková země hradů a zámků. Na našem území se hradů, zámků, tvrzí a  zřícenin nachází nespočet a my jsme na jejich historii právem hrdi.

Klenot mezi hrady a zámky

Jedním z nejvýznačnějších a nejnavštěvovanějších hradů je bezesporu Karlštejn, který nechal v roce 1348 založit český král a římský císař Karel IV. Od Narození našeho největšího panovníka uběhlo právě tento rok neuvěřitelných 700 let. Jeho odkaz, středověký hrad Karlštejn, představuje lákadlo nejen pro české milovníky památek ale i pro zahraniční turisty, kteří touží po historií ověnčených památkách. Podle tradovaného výkladu byl hrad zbudován kvůli ochraně říšských korunovačních klenotů a svatých ostatků. Dnes je zde uložena replika Svatováclavské koruny nebo také soubor 129 deskových obrazů Mistra Theodorika v Kapli sv. Kříže, který je největší na světě.

Výjimečný hrad, výjimečné zpracování!

Logo kolekce Hrady a zámky
Logo kolekce Hrady a zámky

Jistě není pochyb, že Karlštejn je díky  své výjimečné kráse a nesporným přednostem světovým unikátem a proto si zaslouží také jedinečné vyobrazení. Medaile, nesoucí jeho motiv, byla vyražena v nejvyšší mincovní kvalitě. Poprvé v historii je zušlechtěna kombinací růžového a žlutého zlata a  neobyčejně velký průměr medaile 45 mm umožňuje vyniknout i těm nejmenším detailům v celé své kráse. Autorem designu všech pamětních medailí je zkušený medailér a rytec Jan Hásek, mezi jehož práce se řadí například návrh medailí s tematikou Václava Havla, T. G. Masaryka, motivy mincí pro Českou národní babku a mnoho dalších.

Nejkrásnější české hrady a zámky v jedné fascinující kolekci

Hrad Karlštejn doplní v kolekci Nejkrásnější české hrady a zámky medaile s vyobrazením dalších starobylých památek.  Hluboká nad Vltavou – zámek ve stylu tudorovské gotiky podle anglického vzoru, Špilberk – brněnská dominanta založená Přemyslem Otakarem II,  nebo sídlo českých prezidentů – Pražský hrad. Zmíněné památky jsou jen malou ochutnávkou z dlouho očekávané kolekce Národní Pokladnice.

Výjimečnost této nádherné kolekce, kromě tématu, zpracování a použitých materiálů navíc umocňuje i její přísná limitace. Kolekce je dostupná pouze pro 5000 sběratelů z celého světa!

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte svůj komentář prosím!
Zadejte své jméno prosím