Hra Karla IV o vzácný poklad
Hra Karla IV o vzácný poklad

700. výročí od narození Karla IV. se blíží mílovými kroky a v Čechách i na Moravě se to jen hemží akcemi, výstavami, přednáškami a všelijakými dalšími připomínkovými akcemi, které nám mají přiblížit našeho největšího panovníka Karla IV., známého také jako Otec vlasti.

Národní Pokladnice se rozhodla, že nebude pozadu a připravila pro všechny hravé povahy, které si chtějí  připomenout jednu z nejvýznamnějších postav našich dějin a uchovat si na toto významné výročí hodnotnou památku či vzpomínku,  krásnou hru o ještě krásnější ceny!

Jak bude hra probíhat?

Je to vlastně úplně snadné. Na území Prahy a v jejím okolí bude na místech, spjatých s životem Karla IV.  pečlivě uschováno 7 pokladů a Vaším úkolem bude je najít!

Kdy a kde?

KDY?  Jedná se o jednodenní hru! Hra se bude konat v sobotu 7. května 2016 od 9 hodin!

KDE? V Praze a jejím blízkém okolí. Kde přesně Vám však nyní neprozradíme…tedy ano, prozradíme, ale až 7. května ráno, kdy se na www.narodnipokladnice.cz/hra objeví souřadnice 7 míst, kde budou poklady uschovány. Pokud už nyní tipujete, která místa by to mohla být, a chtěli byste se jít podívat, zda už tam na Vás poklady nečekají, rovnou Vás radši odradíme – protože, nečekají 🙂 . Poklady budou uschovávány v tu samou chvíli, ve kterou budou odtajněny souřadnice.

Pamětní medaile svatováclavská koruna
Pamětní medaile svatováclavská koruna

Co pro Vás Karel IV. na pamětních místech zanechal?

Vzhledem k tomu, že se jedná o 700. výročí, poschováváme pro Vás symbolicky na 7 místech celkem 7 pokladů! Každý poklad bude obsahovat stříbrnou pamětní medaili, raženou právě k 700. výročí narození Karla IV. z ryzího stříbra, medaili s vyobrazením Svatováclavské koruny zušlechtěnou ryzím zlatem a stříbrem a do třetice kolorovanou cihličku se světově známou podobiznou Karla IV. od Jana Očka zušlechtěnou ryzím stříbrem. Všechny tři pamětní medaile jsou raženy leštěným razidlem, technikou díky které září leskem, jež jim dodává jedinečný luxusní vzhled.

Co když přijdu pozdě a poklad nenajdu?

Pamětní medaile Karel IV 700 let
Pamětní medaile Karel IV 700 let

… tak jste se alespoň hezky prošli a prohloubili sobě či svým ratolestem vědomosti z naší bohaté historie! Pokud Vás nyní Vaše rodina i tak nenávidí, bolí je nožičky a mají hlad, nevěšte hlavu, pořád máte šanci vyhrát! Na každém ze sedmi stanovišť bude totiž s pokladem uschován bloček s psací potřebou. Do bločku můžete zapsat svou emailovou adresu a Váš tip, kolik lidí nám svou emailovou adresu v bločcích, uložených na všech sedmi stanovišť, zanechá. Tři hráče, jejichž tip bude realitě nejblíže, čeká překrásný dárek! Tři uncové medaile z ryzího stříbra, každá v hodnotě 3 990 Kč! A proč jsou tak výjimečné? Protože právě tyhle medaile budou vyraženy 14. května, tedy pouze v jednom jediném dni – přesně 700 let od narození Karla IV.  Jejich světová limitace je pouhých 700 exemplářů. Motiv zpracoval známý medailér Vladimír Oppl, jehož podpis bude zdobit certifikát k medaili. Důvodů, proč se soutěže zúčastnit je tedy více než dost!

Tak nezapomeňte a 7. května se podívejte na www.narodnipokladnice.cz/hra, kde budou zveřejněny souřadnice, které Vás dovedou k velkému pokladu Karla IV.!

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR – Soutěže.cz a na Websoutěže.cz

AKTUALIZOVÁNO 7. 5. 2016

 

A je to tady! Zde pro vás máme slíbený přehled 7 míst, kam jsme uschovali krabičky s pokladem. Přejeme vám hezký den a hodně štěstí a zážitků! Váš tým Národní pokladnice.

Poznámka: Berte prosím na vědomí, že uvedené souřadnice GPS jsou přibližné, s tolerancí plus mínus až 20 metrů. Přesnost zaměření je ovlivněna zástavbou v okolí, vzrostlými stromy i použitými přístroji. Přesto jsme se snažili i přes uvedené okolnosti skryté krabičky zaměřit co nejpřesněji i s použitím leteckých map (ortofoto).

 1. Karlovo náměstí – Nové Město pražské
  GPS: N 50°04.67330′, E 014°25.19578′
  Nápověda: pod keřem

  Mapa - Karlovo náměstí
  Zdroj: Mapy.cz, © Seznam.cz, a.s., © OpenStreetMap
 2. Karlův most
  GPS: N 50°05.36321′, E 014°24.66095′
  Nápověda: pod keřem, konifera

  Mapa - Karlův most
  Zdroj: Mapy.cz, © Seznam.cz, a.s., © OpenStreetMap
 3. Pražský hrad
  GPS: N 50°05.13590′, E 014°23.45515′
  Nápověda: za sochou

  Mapa - Pražský hrad
  Zdroj: Mapy.cz, © Seznam.cz, a.s., © OpenStreetMap
 4. Hladová zeď
  GPS: N 50°04.83932′, E 014°24.04635′
  Nápověda: otvor ve zdi, jižní strana zdi

  Mapa - Hladová zeď
  Zdroj: Mapy.cz, © Seznam.cz, a.s., © OpenStreetMap
 5. Křivoklát
  GPS: N 50°02.24323′, E 013°52.53173′
  Nápověda: pod stromem, po levé straně cestou na vyhlídku

  Mapa - Křivoklát
  Zdroj: Mapy.cz, © Seznam.cz, a.s., © OpenStreetMap
 6. Karlštejn
  GPS: N 49°56.17973′, E 014°11.65823′
  Nápověda: po žluté značce, pod stromem

  Mapa - Karlštejn
  Zdroj: Mapy.cz, © Seznam.cz, a.s., © OpenStreetMap
 7. Karlík
  GPS: N 49°56.68978′, E 014°15.34005′
  Nápověda: napravo od cesty směrem nahoru, pod stromem

  Mapa - Karlík
  Zdroj: Mapy.cz, © Seznam.cz, a.s., © OpenStreetMap

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte svůj komentář prosím!
Zadejte své jméno prosím