Stříbrná mince Javorový list si za 30 let na investičním trhu vydobyla přední místo! Kanadská vláda ji nechává razit v kanadské královské mincovně již od roku 1988. Její obliba rok od roku roste a výše emisí strmě stoupá. Sběratelé z celého světa mají o kanadský „Maple leaf“ zájem hned z několika důvodů.

Alternativní investice na vzestupu

Alternativní investice už dávnou nejsou jen módní záležitostí. Lidé si běžně ukládají své úspory do uměleckých děl, investičního alkoholu a samozřejmě i do numismatiky. Zájem o mince a medaile stále stoupá a sběratelé nakupují zejména numismaty, ražené z drahých kovů, podléhající striktním limitacím.

Kanadský Javorový list premisy dobré investice dokonale naplňuje. Mince je ražena z jedné unce ryzího stříbra a každý rok si ji můžete pořídit v několika provedeních. Javorový list je navíc zákonným platidlem a jeho nominální hodnota činí 5 kanadských dolarů. Jde tedy o oficiální ražbu, za kterou odpovídá kanadská vláda. Skutečná hodnota této mince její nominální hodnotu značně převyšuje, a právě proto je často vyhledávána jako zajímavá investice.

Není mince jako mince…limitované emise jsou cennější

Národní Pokladnice zařadila do své nabídky variantu s mincovní značkou f15. Tento drobný symbol, vyražený na aversu mince, označuje limitaci 10 000 – 15 000 emisí pro celý svět.

Poptávka po kanadském Javorovém listu láme v posledních letech rekordy. V roce 2016 zaznamenala kanadská královská mincovna prodeje přesahující 40 miliónů uncí! O ražby se vzácnou mincovní značkou, která podléhá velmi nízké limitaci, je každý rok obrovský zájem. Kulaté výročí navíc jistě přitáhne pozornost veřejnosti a dá se očekávat, že Javorový list s „f15“ brzy z trhu vymizí.

Mincovní značka f15 značí limitovanou sérii 10 000 -15 000 ks pro celý svět

Javorový list –  tradice, historie a kvalita

Tato elegantní mince navíc přesvědčivě a jednoduše reflektuje kanadskou historii. Avers stříbrného pětidolaru zdobí hrdý portrét královny Alžběty II, jehož autorkou je Susanna Blunt, známá kanadská portrétní umělkyně a revers je věnován kanadskému symbolu- javorovému listu. Tento symbol se poprvé oficiálně objevil na kanadské vlajce během oslav výročí vzniku Kanadské konfederace v roce 1867. Právě tehdy se Kanada mírovou cestou vymanila z područí Velké Británie a stala se konfederací a autonomním dominiem. Design mince je skutečně nadčasový, protože za celých 30 let nebyl ani jednou pozměněn.

Jedinou novinkou je bezpečnostní opatření, které mincovna zavedla proti falšování. Do aversu i reversu jsou poslední 4 roky vypalovány laserem drobné linky, které mají zabránit falšování.

Javorový list zařazuje začátkem každého roku do své nabídky také Národní Pokladnice. Chcete-li mít i Vy ve své sbírce tuto kanadskou stříbrnou legendu, sledujte tyto stránky.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte svůj komentář prosím!
Zadejte své jméno prosím