Tomáš Garrigue Masaryk, první prezident Československa, tatíček Masaryk, prezident Osvoboditel, TGM, milovník koní, filosof, pedagog, budovatel, symbol morální velikosti a politická autorita.Všechna tato přízviska patří jedinému muži – zakladateli společného Československa, kterého 100. výročí si připomeneme již příští rok! 

T. G. Masaryk vůbec poprvé na 1 kg minci z ryzího stříbra!

Od smrti Tomáše Garrigua Masaryka uběhlo letos již 80 let. Národní Pokladnice k tomuto významnému výročí vyrazila exkluzivní numismat –  oficiální stříbrnou minci z 1 kg ryzího stříbra! Jedná se o vůbec první emisi s portrétem Tomáše Garrigua Masaryka na světě v takové specifikaci.

Emise s nominální hodnotou 100 dolarů byla vyražena v nejvyšší kvalitě ražby – leštěným razidlem a pyšnit se může skutečně velkolepým průměrem 100 mm! Numismat umožňuje fascinující zážitek také díky neobvykle vysokému reliéfu a úchvatným detailům! Jedinečnost mince, kterou najdete exkluzivně jen v nabídce Národní Pokladnice, potvrzuje také její extrémně nízká limitace –  jen 111 kusů pro celý svět! Každý exemplář je navíc individuálně číslovaný! Součástí nabídky je také originální stokorunová bankovka z roku 1931, považovaná za jedno z nejkrásnějších platidel v naší historii! Precizní návrh aversu připravil významný umělec Mgr. Art Miroslav Hric, ArtD.

Masaryk
T. G. Masaryk – 1 prezident Československa uctěn mincí, raženou do 1 KG RYZÍHO STŘÍBRA

Více informací o výjimečné minci naleznete zde.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte svůj komentář prosím!
Zadejte své jméno prosím