Národní Pokladnice, jeden z největších hráčů na poli numismatiky, vydala začátkem září novinku! Nová pamětní ražba zdarma nese portrét Tomáše Garrigue Masaryka, jehož 170. výročí od narození si letos Češi připomínají. 

Pamětní ražba zdarma je věnována Masarykovi!

“Cílem projektu „Pamětní ražba ZDARMA pro každého“ je připomenout milníky a postavy národního bytí a upevnit u veřejnosti vlastenectví a touhu po vědění. Tomáš Garrigue Masaryk byl morálním vzorem a vzdělaným člověkem. Za každých okolností hledal pravdu, ať byla skryta jakkoli hluboko. Byl hlídacím psem demokracie, šarmantním elegánem, obratným diplomatem. Ze všeho nejvíc byl ovšem člověkem, člověkem vstřícným a laskavým, který dal naší zemi novou naději a později i tvář samostatné a svébytné mocnosti”, vysvětluje cíl projektu a výběr motivu Stanislav Máša, ředitel Národní Pokladnice.

Motiv zdobí symboly demokracie a národní hrdosti

pamětní ražba zdarma
Za pamětní medaili nezaplatíte vůbec nic.

Autorkou aversní i reversní strany nové pamětní medaile je nadaná medailérka Irena Hradecká, DiS.

Na aversu ztvrárnila TGM v jeho typickém vzezření. Obličej rámují kulaté brýle, důstojnost a uhlazenost reprezentuje dokonalý knír s bradkou, elegantní klobouk a vázanka. Okruží medaile doplňuje celé prezidentovo jméno a podpis, který byl zpracován dle jeho skutečného rukopisu.

Na reversu jsou vyznačena data narození a úmrtí tatíčka Masaryka a heslo „Pravda vítězí“, které je od 30. března 1920 na vlajce prezidenta Československé republiky a po zániku Československa na vlajce prezidenta České republiky. Vlasteneckou atmosféru autorka dokreslila lipovými listy.

Medaile je ražena z mědiniklu a její průměr je 30 mm.

Pamětní ražba zdarma, poštovné a balné 0 Kč, žádné závazky

Nová pamětní ražba je skutečně zdarma a letos poprvé hradí Národní Pokladice i náklady na poštovné a balné. Objednavatelé se neupisují k žádným dalším odběrům. Pokud si tedy objednáte základní mědiniklovou verzi, nezaplatíte vůbec nic. Nejde ani o žádný sběr dat. Souhlas s odběrem nabídkového materiálu je též volitelný.

V objednávkovém systému si můžete k medaili za 199 Kč přiobjednat dárkový balíček, který obsahuje originální zakladač, odznak s československou vlajkou, reprodukci historické mapy Československa z roku 1933 a Certifikát autentičnosti.

Tomáš Garrigue Masaryk na pamětní ražbě zdarma na Vás čeká na ZDE!

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte svůj komentář prosím!
Zadejte své jméno prosím