Po delší pauze, způsobené koronavirem nás konečně čeká pořádná sběratelská akce. Bude jí oblíbený veletrh Sběratel 2020! Vyhledávaná akce se bude konat od 11. do 12. září 2020 na výstavišti v pražských Letňanech. Na své si přijdou sběratelé všeho druhu. Výstava uspokojí numismatiky, filatelisty, ale i investory a obdivovatele šperkařského umu. 

Největší tuzemská sběratelská akce se koná již za pár týdnů!

Veletrh Sběratel 2020 proběhne za přísných hygienických opatření, která realizátoři připravují dle pokynů ministerstva zdravotnictví. Zdá se, že koronavirová krize se kromě zvýšených nároků na hygienu na veletrhu negativně nepodepíše. Dle slov pořadatelů již nyní přislíbilo účast 90 % vystavovatelů z minulého ročníku a další se hlásí každým dnem.

Pandemie a její překvapivý dopad na sběratelství

Pandemie má na sběratelství opačný dopad než na většinu jiných oblastí. Zájem o cenné předměty se vlivem ekonomické nejistoty prudce zdvihl. Mnoho sběratelů i laiků nyní svá aktiva ukládá právě do budování sbírek. Největší zájem je o investice do zlata, jehož cena v posledních šesti měsících stále šplhá vzhůru. Zlato bude na veletrhu i letos hojně zastoupeno. Vystavovatelé drahý kov nabídnou ve formě zlatých mincí, medailí, slitků, cihliček, šperků, a dokonce i v podobě zlatých bankovek. Zájem neklesá ani o jiná sběratelská odvětví jako je například filatelie či filokartie neboli sbírání známek a pohledů, které má zejména v Česku úctyhodnou tradici.

Přineste svou sbírku! Odborníci Vám ji ocení zdarma!

Návštěvníci se kromě výše uvedeného mohou těšit také na obvyklé stánky se šperky, drahými kameny, gramofonovými deskami, sběratelským příslušenstvím a dalšími zajímavými předměty. Samozřejmostí bude letos i oceňování sbírek – oblíbená služba, kterou nabízí organizátoři zdarma. Každý rok je navíc na veletrhu připraven i bohatý doprovodný program. Letos jej zatím organizátoři neodtajnili, ale určitě se bude na co těšit.

Národní Pokladnici vládne Mucha a Masaryk

Sběratel 2020
Na veletrhu na Vás bude čekat například krásná 5uncová mince z ryzího stříbra s perletí, emitovaná při příležitosti výročí Karlova mostu.

Na veletrhu Sběratel 2020 nebude chybět ani stánek Národní Pokladnice, která si letos pro příznivce numismatiky připravila mnoho novinek. Ve vitrínách na Vás bude čekat například krásná 5uncová mince z ryzího stříbra s perletí, emitovaná při příležitosti výročí Karlova mostu. Uvidíte také celou řadu numismatů, věnovaných Alfonsi Muchovi, např. pamětní ražbu vyobrazující Muchovo slavné dílo Tanec.

Národní Pokladnice představí novou medaili zdarma. Nezaplatíte ani poštovné!

Na stánku Národní Pokladnice si také bude moci objednat medaili zdarma. Letošní ražba uctívá Tomáše Garrigue Masaryka, jehož 170. výročí nrození si v roce 2020 připomínáme. Novinkou je, že letos bude zdarma i poštovné a balné a za celou objednávku tak nezaplatíte ani korunu. Medaile se bude v době konání veletrhu teprve razit, proto nebude možné její odběr na stánku. Posádka stánku č. 212 Vám však poradí, jak a kde medaili zdarma objednat.

Navštivte veletrh Sběratel 2020! Aktuality sledujte zde!

 

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte svůj komentář prosím!
Zadejte své jméno prosím