Když se řekne numismatika, většina z nás si představí kovové plíšky okrouhlého tvaru. Ano, mince i medaile jsou většinou kulaté věcičky, díky kterým můžeme koupit dětem mandarinku nebo si připomenout významnou osobnost či národní pamětihodnost. Díky moderním technologiím, které jsou v mincovnictví v současnosti dostupné, se však hranice numismatiky významně posouvají!

Je libo zlato, stříbro, diamanty… nebo čtyřlístek?

Mince Tiffany Art představuje jednu z nejžádanějších mincí moderní numismatiky již 13 let!
Mince pro štěstí. Do numismatů může být zalisován třeba čtyřlístek!

V současnosti můžeme obdivovat skutečně inovativní kousky se vsazenými drahokamy, skleněnými prvky nebo 3D objekty vystupujícími z reliéfu mince. Do numismatů mohou být zalisovány třeba i rostliny či texty. Některé kousky jsou zdobeny skutečnými vitrážemi nebo jsou částečně kolorovány. Zkrátka se zdá, že numismatika se stále více přibližuje výtvarnému umění. Numismaty jsou buď samy o sobě uměleckými díly, nebo mohou být jejich „nosičem“. A nebo…. mohou být obojím!

 Malý Louvre u Vás doma? Proč ne!

Národní Pokladnice před nedávnem představila výjimečnou kolekci, která je dokonalou řemeslnou prací a ještě k tomu sběratelům zprostředkuje zážitek, donedávna dostupný jen ve světových galeriích! Sbírka medailí nese dokonalé reprodukce světových mistrovských děl. K přenosu obrazu na medaile velkých rozměrů , zušlechtěné ryzím zlatem a stříbrem, slouží nejnovější technologie 3D tisku. Díky této metodě jsou na miniaturách zřetelné i ty nejmenší detaily a je zachována autentická barevnost skutečných děl.

Medaile zušlechtěná ryzím zlatem s stříbrem nese nejslavnější obraz světa, Monu Lisu!

Numismatika nebo umění?

Do sbírky byly zařazeny ty nejvýznamnější díla světového malířství. Luxusní cihličky, zušlechtěné ryzími kovy, nesou například díla Leonarda Da Vinciho, Vincenta van Gogha nebo Michelangela.

Aby byl zachován galerijní dojem, obdrží každý sběratel vyřezávanou kazetu z palisandrového dřeva pro vystavení své sbírky.

Nová kolekce „Mistrovská díla světového malířství“ Vás potěší, ať už jste vášnivý sběratel mincí či obdivovatel umění. No řekněte, kdo by nechtěl obdivovat Monu Lisu ze svého oblíbeného křesla?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte svůj komentář prosím!
Zadejte své jméno prosím