Snad všichni známe starý čínský lunární kalendář. Jeho vznik se datuje již do roku 2637 př. n. l. V dnešní době se stále používá v Asii, i když se většinu času současně používá i gregoriánský kalendář. Čínský Nový rok se ve většině asijských zemí však stále řídí dle tradičního lunárního kalendáře. Název “lunární” indikuje, že je odvozen od pohybu měsíce. Čínský Rok zemitého psa začne 16. února 2018 a potrvá do 4. února 2019.

Zvěrokruh lunárního kalendáře tvoří 12 zvířat: myš (nebo potkan), buvol, tygr, králík, drak, had, kůň, ovce (nebo koza), opice, kohout, pes a prase. Pes by se dal označit jako nejsympatičtější ze všech znamení čínského cyklu. Člověk narozený v Roce psa je čestný a upřímný. Má hluboký smysl pro loajalitu a je náruživým zastáncem spravedlnosti a fair play. Bývá oduševnělý, přitažlivý a vyzařuje sexappeal. Jeho povaha je přátelská a skromná. Pes rád vychází lidem vstříc, ke spolupráci se dá přesvědčit rozumnými důvody a můžete se na něj spolehnout. Lidé narození ve znamení psa se vyznačují hlubokou intuicí a inteligencí. Obě vlastnosti hojně využívají k přesvědčování ostatních ve svůj prospěch. Přesto, že jsou zrozenci ve znamení psa tvory odolnými a společenskými, rádi využijí i příležitosti k osamělému rozjímání.

Rok 2018 je rokem zemitého psa!

 Oslavy čínského roku jsou velkolepé!

Na oslavy nového roku se Číňané pečlivě připravují. Po celé zemi se konají bujaré oslavy, lidé navštěvují své příbuzné, uklízejí domácnosti a na kliky věší zvonky či zvonečky, které mají vyhnat z obydlí zlé duchy. Některé Číňanky si dokonce najímaj fiktivní partnery, aby budily dojem spořádanosti před svými rodinami. Oslavy nového roku trvají většinou 15 dní a můžeme je přirovnat k našim Vánocům. S vyobrazením letošního symbolu psa se setkáte zejména v Asii téměř všude, dokonce i na mincích či medailích. Tematice lunárního kalendáře se věnuje každoročně většina prestižních světových mincoven a emitují mince i medaile v nejrůznějších specifikacích.

Oslavy v Asii trvají 15 dní a jsou velkolepé.

Ze všech na trhu dostupných emisí jsme pro Vás vybrali naše favority.

Perleťový pes ve stříbře i zlatě!

Rok psa
Zlatá mince Rok psa, vyražená z ryzího zlata!
Rok psa
Stříbrná mince zdobená perletí podléhá přísná limitaci!

U stříbrné mince Rok zemitého psa symbolizuje zem hnědá perleť, která je její součástí. Revers nese obraz dvou hlídacích psů, nominální hodnotu a název mince. Na aversu se vyjímá nejnovější portrét královny Alžběty II. Emise je zpracována v ryzím stříbře se specifikací 999/1000. Díky nezvykle velkému průměru 65 mm vyniknou i nejdrobnější detaily motivu mince. Nominální hodnota je 25 šalamounových dolarů. Mince Rok psa byla vyražena do úctyhodných 5 uncí ryzího stříbra, což se rovná 155,5 gramům tohoto oslňujícího kovu. Jedinečnost stříbrné mince Čínský rok psa navíc podtrhuje fakt, že na celém světě existuje pouze symbolických 888 exemplářů!

Krásnou minci si mohou zakoupit i sběratelé, kteří upřednostňují dražší kovy! Mince byla vyražena též z ryzího zlata 999/1000 a světová limitace čítá pouze 25 exemplářů! V České republice si můžete obě emise zakoupit u Národní Pokladnice, oficiálního distributora většiny prestižních mincoven z celého světa.

Nejlepší přítel na celý život na minci z čistého stříbra

Pokud jste příznivci konzervativnějšího zpracování, mohla by se Vám líbit krásná stříbrná emise z dílny Pařížské mincovny. Mince byla vyražena do 1 unce ryzího stříbra 999/1000 a je limitována 5000 kusy pro celý svět.

Numismat s vyobrazením zemitého psa může být nápaditým dárkem do kolébky pro novorozence, narozené v letošním roce, ale i pro starší ročníky „zemitých psů“ narozených v letech 2006, 1994, 1982, 1970, 1958, 1946, 1934, 1922

Stříbrná mince, dokonalý dárek pro zrozence ve znamení psa!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte svůj komentář prosím!
Zadejte své jméno prosím