Pražský golem a jeho příběh je znovu na světě. Národní Pokladnice představila novou sběratelskou kolekci zlatých medailí, která nese název Magická Praha. První medaile ze sbírky je věnovaná právě příběhu legendárního Golema.

Další medaile této výjimečné sbírky vyobrazují ty nejpoutavější příběhy a legendy naší krásné, historicky bohaté metropole. Mistrně zpracované medaile z 14krátového zlata jsou raženy v proof kvalitě – nejhodnotnější mincovní kvalitě pro sběratele numismatů.

Magická Praha - Příběh o Golemovi - avers
Magická Praha – Příběh o Golemovi – avers

Magická Praha je téma, o kterém jsem vždy snil. Obsahem je tak rozsáhlé, že se nedá vyčerpat. Historie se zde mísí s fantazií a múza mi pak radí jak ztvárnit atmosféru stověžaté Prahy.“

Vladimír Oppl o tvorbě návrhů zlatých medailí z kolekce Magická Praha.

Příběh legendárního Golema je jednou z nejtajuplnějších legend, která svou známostí dalece překračuje hranice města svého vzniku. Motivy dalších medailí připomínají neméně slavné legendy z více než tisícileté historie stověžaté Prahy. Patří mezi ně například legenda o Orloji na Staroměstském náměstí nebo neobyčejný příběh magistra Kelleyho.

Unikátnost kolekce dokazuje nejen vysoká ryzost zlata, ze kterého jsou všechny medaile zpracovány, ale také její přísná limitace. Mezi sběratele se dostane pouze 2500 sérií a autorské zpracování. Motivy všech medailí vytvořil známý sochař a medailér Vladimír Oppl, mimo jiné autor české dvacetikoruny a řádu Tomáše Garrigue Masaryka.

Magická Praha - Příběh o Golemovi - revers
Magická Praha – Příběh o Golemovi – revers

Kolekce je výjimečná nejen drahým kovem, ze kterého je vyrobena, ale především nesmrtelnými příběhy, které jsou v ní ukryty. Sběratelé, kteří si stihnou přísně limitovanou kolekci objednat, obdrží mimo překrásných medailí také bohaté příslušenství včetně krásné sběratelské krabičky.

Další informace o kolekci Magická Praha jsou k dispozici na magicka-praha.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte svůj komentář prosím!
Zadejte své jméno prosím