Národní Pokladnice oslaví jubilejní 660. výročí korunovace Karla IV. římským císařem, pamětní medailí pro každého českého občana zcela ZDARMA.

Korunovace Karla IV.

Otec naší vlasti, uznávaný politik a bezpochyby jedna z nejvýznamnějších osobností českých dějin je po mnohá století oblíbeným námětem děl historiků, básníků, prozaiků a dalších uznávaných autorit po celém světě.  Náš nejznámější panovník, Karel IV., vynikal mimo své politické nadání a diplomatické schopnosti také cílevědomou povahou. Právě díky jeho vytrvalosti a píli se Karlovi IV., jako jedinému českému panovníkovi podařilo dosáhnout až na císařskou korunu.

Od císařské korunovace Karla IV., která se konala 5. dubna roku 1355 v Bazilice sv. Petra, uběhlo letos neuvěřitelných 660 let. Císařským titulem vystoupal na pomyslný vrchol svých státnických tužeb a stanul na nejuctívanějším společenském stupni, kterého bylo tehdy možné dosáhnout. Díky svému nově nabytému postavení mohl Karel IV. ovlivňovat pozici Českého království v rámci Svaté říše římské a vést svou zemi k politickému i ekonomickému rozkvětu.

Pamětní medaile a její parametry

Aby si hmatatelnou vzpomínku na výročí korunovace mohl dovolit opravdu každý, rozhodla se Národní Pokladnice věnovat jeden kus pamětní medaile každému českému občanovi zdarma. Každý, kdo si pamětní medaili objedná, uhradí pouze 89 Kč za poštovné a balné.

Pamětní medaile je ražena v té nejvyšší kvalitě leštěným razidlem. Je zušlechtěna ryzím zlatem 999/1000. Tato pamětní medaile vyniká mimo jiné svou nadprůměrnou velikostí a to 45 mm v průměru a váhou 34,45 g.

Autorem překrásného designu pamětní medaile je držitel světového ocenění za Nejkrásnější zlatou minci světa. Mluvíme o uznávaném akademickém sochaři Vladimíru Opplovi. Můžete ho znát také jako autora současné oběžné české dvacetikoruny.

Na aversu je precizně vyobrazen portrét Karla IV. s dvojitým orlem. Na reversu se nachází Ježíš v mandorle nesené anděly. Po korunovaci byl tento motiv přenesen na Zlatou bránu Chrámu sv. Víta. Výhradním emitentem pamětní medaile je Národní Pokladnice.

 

Zájemci si mohou pamětní medaili prohlédnout na tomto videu a následně objednávat na webových stránkách – Otec vlasti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte svůj komentář prosím!
Zadejte své jméno prosím