Máte blízko ke sběratelství? Pokud Vás zajímají známky, pohlednice, mince, medaile, bankovky, kolky, gramodesky, šperky, drahé kameny a jiné sběratelské rarity, nezapomeňte si do diáře poznačit datum 9 – 10. září 2022. Právě ve druhém zářiovém víkendu vypukne na letňanském výstavišti PVA EXPO oblíbený veletrh Sběratel 2022. Sběratel letos slaví 25. výročí a pořadatelé si pro návštěvníky připravili bohatý doprovodný program. Účast přislíbilo přes 200 vystavovatelé z celého světa. Návštěvníci si na 4000 m2 budou moci zakoupit numismaty, známky, fosilie, drahé kameny, šperky, pohlednice, minerály a další sběratelské libůstky. 

O sběratelské předměty je nebývalý zájem. Může za to pandemie a inflace

Virová pandemie měla na sběratelství opačný dopad než na většinu jiných oblastí. Tento trend ještě podpořila kulminující inflace. Podle největšího českého aukčního portálu se jen v letošním dubnu vydražily předměty za více než 197 miliónů korun, což představuje oproti stejnému období v roce předchozím 12% nárůst. Češi nejvíce investují do mincí, bankovek, ale také starožitností a automobilů. Obrovské poptávce čelí zejména historické dukáty, ale i novoražby z drahých kovů. Jednorázoví investoři pak rychle propadají sběratelskému kouzlu a začínají budovat tematické sbírky. Veletrh však nepřivádí jen investory. Typickými návštěvníky jsou také dědici rodinných sbírek nebo zájemci o numismatiku či filatelii, kteří se na veletrh vydávají na lov informací.

Bezplatné ocenění Vaší sbírky 

Vzhledem k 25. jubileu bude letošní doprovodný program k akci Sběratel 2022 opravdu nabitý. Páteční i sobotní rozvrh akcí můžete sledovat na stránkách pořadatele. Těšit se můžete na zajímavé přednášky, autogramiády a výstavy. Samozřejmostí bude i letos oblíbené oceňování sbírek – služba, kterou nabízí organizátoři zdarma.

Oslavte 30. výročí samostatnosti České republiky s Národní Pokladnicí

Sběratel 2022
Stánek Národní Pokladnice na veletrhu Sběratel.

Ve veletržní hale najdete již tradičně také stánek č. 212, který obsadí významný mincovní distributor – Národní Pokladnice. Ta představí žhavé novinky ze svého portfolia. Těšit se můžete například na stříbrnou ražbu, věnovanou slavnému malíři a spisovateli Josefu Čapkovi, 5uncovou pamětní medaili, osázenou krystaly Precioza, vyobrazující slavný obraz secesního mistra Alfonse Muchy. Čekají na Vás také nové sady a kolekce. Prohlédnout si můžete numismaty z kolekcí „Zlaté československé bankovky“, „Naši prezidenti“, „Československé známky“ nebo „Múzy Národního divadla“. Mezinárodní numismatiku pak zastupují zlaté mince s motivy starověkého Egypta nebo slavné stříbrné mince Sovereign. Speciální pozornost bude věnována numismatům z mírových kovů, které se stávají rok od roku žádanějšími. Největším tématem však bude 30. výročí samostatnosti České republiky, ke kterému si Národní Pokladnice připravila pro návštěvníky veletrhu překvapení!

Aktuality k veletrhu Sběratel 2022 můžete sledovat zde.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte svůj komentář prosím!
Zadejte své jméno prosím