Znáte to…každý rok urputně běháte po přeplněných nákupních centrech ve snaze objevit vhodný vánoční dárek pro Vaše blízké? Obcházíte regály a marně přemýšlíte, jakou pozorností jste překvapili tchýni loni a předloni, abyste se letos neopakovali. Říká se, že pod stromeček bychom měli balit jen takové věci či zážitky, které si sami obdarovaní nekoupí. Důvod je jednoduchý! Většina z nás se snaží schovat úsporně, prakticky a obezřetně a místo drahé vůně radši vymění svůj rozviklaný sušák na prádlo. Takové praktické dary sice potěší, ale skutečné endorfiny v nás neprobudí. Pojďte to letos změnit! Potěšte své blízké a darujte vánoční mince! V dnešním článku Vám představíme několik vánočních tipů nejen pro nadšené numismatiky. 

Vánoční mince nejen pro sběratele

Adventní kalendář plný mincí

 

vánoční mince
Během 24 prosincových dnů si otevřete každý den jedno okénko. Ale opravdu, jen jedno denně! Vaší odměnou bude zajímavý numismat, pokaždé z jiného koutu světa.

Pokud chcete své blízké originálně obdarovat třeba už na Mikuláše nebo před první adventní nedělí, mohl by Vás zaujmout stylový adventní kalendář. Políčka však letos neobsadila zašedlá čokoláda, nýbrž skutečné mince z celého světa. V designovém, kvalitně provedeném kalendáři najdete 24 mincovních originálů. Vzhledem k tomu, že se jedná o překvapení, nebudeme odhalovat mnoho detailů. Prozradíme tedy jen, že mince ukryté ve vánočním balení, jsou raženy z různých kovů od zinku až po vyhledávaný bronz. Nejmenšího průměru dosahuje rumunský 1 Ban, oproti tomu největší průměr nabízí britská 1/2 Penny Elizabeth II. Mince disponují hmotností od 0,60 do 5,60 gramů a všechny jsou neoběhové kvality. „Kalendářní sbírka“ příjemně ukrátí čekání na Ježíška a potěší nejen zkušené sběratele, ale i cestovatele nebo milovníky překvapení.

Naplánujte si rok 2022 jako šťastný!

vánoční mince
Dárek, který Vás bude obdarovanému připomínat každý den? Pak se podívejte na náš mincovní „lucky“ kalendář 2022!

 

Rok 2022 bude šťastným rokem s novým stolním kalendářem plným mincí. Nový „Lucky coins calendar“ obsahuje 12 skutečných mincí z celého světa. A nejedená se o žádné obyčejné mince, ale o mince, jež národy vnímají jako své anděly strážné a magnety přitahující štěstí, hojnost, lásku a především zdraví! „Lucky Coins Calendar“ je jediným kalendářem, který po splnění své plánovací úlohy neskončí v koši. Každý měsíc Vám bude přinášet štěstí jeden mincovní originál. Čekají Vás exotické numismatické perličky z Karibiku, Jižní Ameriky nebo Číny. Význam jednotlivých mincí Vám vysvětlí průvodní dopis, který je samozřejmou součástí šťastného balíčku.

 Tradiční vánoční výjev na minci zušlechtěné ryzím zlatem

vánoční mince
Novinka, kterou najdete pouze v nabídce Národní Pokladnice, patří tradičnímu vánočnímu výjevu – narození Ježíše Krista.

Novinka, kterou najdete pouze v naší nabídce, patří tradičnímu vánočnímu výjevu – narození Ježíše Krista. Kolorovaná část mince vyobrazuje Josefa, Marii a čerstvě narozeného Ježíška. Jen chvíli poté, co se vyčerpané Marii narodil uprostřed noci v betlémské stáji syn, zjevil se tamním pastýřům anděl, který zvěstoval celému světu novinu „Dnes se Vám narodil Spasitel, Bohem slíbený král, ve městě Betlémě.“ Zásadní moment pro světová náboženství doplňuje kromě kolorované aplikace Swarovski krystal, symbolizující zářící betlémskou hvězdu. Krásná vánoční ražba, která je navíc cenově dostupná, udělá radost všem příznivcům prosincových oslav.

Mrazík – oblíbená pohádková postava uložená v Matrjošce

vánoční mince
Pečlivě kolorovaná mince s vyobrazením Mrazíka je ražena z 1 unce ryzího stříbra.

Mezi vánoční bestsellery patří také “Mrazík”. Mrazík, chcete-li Děda Mráz je v Rusku velmi populární postavou. Podle slovanské mytologie přináší Mrazík sníh a mráz. Na saních, tažených bílým koňským spřežením vozí dětem dárky. Pečlivě kolorovaná mince s vyobrazením Mrazíka je ražena z 1 unce ryzího stříbra. Hmotnost numismatu tedy odpovídá 31,1 g. Stříbrná mince o nominální hodnotě 5$ vyniká kromě oblíbeného vánočního námětu také formou prezentace. Mince je totiž uložena do dřevěného vejcovitého boxu, který nápadně připomíná typickou ruskou panenku Matrjošku. V první panence je uložen Certifikát autentičnosti a v druhé stříbrná mince.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte svůj komentář prosím!
Zadejte své jméno prosím