Poptávka po mincích a medailích v posledních letech na tuzemském trhu raketově stoupá. Zájemce o sběratelství přitahuje zajímavá kombinace luxusu, investice, poznání a vášně. Numismatika nabízí mnoho možností. Sběrateli se tak dnes nestávají pouze rentiéři, ale i obyčejní lidé s obyčejným platem.

Zájem o sběratelství stoupá!

Narůstající popularita sběratelství, zejména numismatiky má hned několik příčin. První je zakotvena v ekonomické stabilizaci státu. Lidé se stále častěji poohlížejí po možnostech, kam své peníze uložit. Numismatické investice se v posledních letech dobře zhodnocují, mince a medaile jsou snadno skladovatelné, přenositelné a díky poptávce lákají také slušnou likviditou.

Dalším důvodem je také odchod na věčnost silné generace sběratelů. Dědici uvolňují numismatické sbírky zpět do oběhu. Nabídka se rozrůstá také o úlovky „detektorových“ nadšenců. A protože poptávka roste, trh se ji snaží uspokojit a nabízí doteď nevídané možnosti.

Hnacím motorem sběratele je ale především emocionální zisk. Ti z Vás, kteří již nějakou sbírku mají, či kompletují, nám jistě dají za pravdu. Investiční rovina je příjemným bonusem, prim však hraje touha a vášeň! Sběratelé touží po celku, komplexní sbírce. Chtějí poznávat, hledat, objevovat a diskutovat. Sběratelství je krásným a ušlechtilým koníčkem. Prostřednictvím mincí a medailí je konzervováno kulturní dědictví a díky sbírkám je dostupné pro další a další generace.

Jaké sbírky jsou nejhodnotnější?

Sběratelství
Největší hodnotu mají ucelené sbírky! Zaměřte se na jedno téma nebo konkrétní obddobí.

Nyní se vraťme k nabídce. V úvodu jsme zmínili, že sběratelství už není jen výsadou bohatých. Abyste vytvořili zajímavé portfolio, není nutné hned nakupovat historické zlaté mince. První rada zní: sbírejte to, co se Vám líbí. Pro Vaši sbírku si vymyslete téma, které Vás baví, ke kterému máte vztah a toužíte se o něm dozvědět víc. Obecně platí, že sběratelsky hodnotnější jsou ucelené sbírky než jednotlivé numismaty, které nepojí tematická nebo časová souvislost. Můžete si vybrat například jedno historické období, kupříkladu mince vydané za Marie Terezie. Zajímá-li Vás britská historie, můžete vsadit třeba na mince Sovereign. V poslední době se na trhu objevila novinka – keltské mince. Mohou za to právě nadšenci s detektory, kteří díky pípajícím přístrojům dobývají dávno ztracené poklady. Perfektním řešením pro ty, kteří si nemohou dovolit investovat do sběratelství desetitisíce, mohou být sbírky pamětních medailí.

Nemáte-li prostředky na drahé historické mince, pamětní medaile jsou skvělou alternativou!

Unikátní příležitost získat takovou sbírku nabízí Národní Pokladnice. V portfoliu tohoto českého distributora se minuký rok objevila sbírka pamětních medailí k 100. výročí vzniku Československa. Vzhledem k tomu, že Pokladnice vsadila na téma největšího milníku novodobé historie a sbírku limitovala pouhými 1918 kolekcemi, dá se očekávat, že se sbírka v nabídce dlouho neohřeje.

sběratelství
Nebojte se ani pamětních medailí!

Sbírka má kromě chytlavého tématu a nízké limitace také mnoho dalších výhod. První dobrou zprávou je nízká cena. Úvodní pamětní medaili pořídíte za necelých 400 Kč a další ražby za necelých 800 Kč. Národní Pokladnice umožňuje postupné sbírání, bankrotu se tedy obávat nemusíte. Kdybyste se nedej bože i přesto dostali finančně do úzkých, kolekci můžete kdykoli přerušit či úplně zrušit bez jakékoli sankce. Velmi zajímavou přidanou hodnotou je výtvarná stránka pamětních medailí. O autorství se podělili hned dva slavní medailéři: česká medailérská legenda Vladimír Oppl (autor oblíbených pamětních dvacetikorun) a vynikající slovenský rytec Miroslav Hric.

Kolekce Historie Československa Vás bude bavit nejen po výtvarné stránce, ale také po stránce faktické. Národní Pokladnice zasílá všem svým odběratelům velice podrobné průvodní dopisy.

Všechny pamětní medaile ze sbírky jsou zušlechtěny 24k zlatem a každý sběratel obdrží zdarma velice slušné sběratelské příslušenství včetně certifikátů autentičnosti. Všechny informace jsou k dispozici zde.

Ještě váháte?

 

 

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte svůj komentář prosím!
Zadejte své jméno prosím