Národní Pokladnice zařadila do svého portfolia stříbrnou novinku – 12 apoštolů! Uzavřená numismatická sbírka, čítající 12 pamětních medailí z ryzího stříbra je věnována nejbližším pomocníkům Ješíše Krista.

12 apoštolů – nové pamětní medaile z ryzího stříbra

Sbírka s příznačným názvem „12 apoštolů“ představuje uzavřenou numismatickou sadu pamětních medailí z ryzího stříbra 999/1000. Kolekce byla poprvé představena v únoru tohoto roku slovenskou Národnou Pokladnicí, sesterskou společností české Národní Pokladnice. Slovenští sběratelé projevili o novinku takový zájem, že se pro její zařazení do nabídkového portfolia rozhodl i český distributor. Národní Pokladnice nabízí stříbrnou sadu exkluzivně. V nabídce jiných českých distributorů ji proto nenaleznete.

Italský medailér se inspirova sochami

12 apoštolů
Zadní strana ražby vždy vyobrazuje všech 12 apoštolů.

Unikátní stříbrná sada vznikla ve spolupráci s italským medailérem a dalšími experty z oboru mincovnictví. Sbírka je mimo jiné reflexí na důležitá výročí křesťanského světa, která si letos připomíná celý svět. Mezi ty nepochybně patří i 100. jubileum od narození oblíbeného papeže Jana Pavla II. První stříbrná medaile z nové sbírky nese proto vyobrazení apoštola Petra, nejvýznamnějšího Ježíšova následovníka a později také prvního papeže. Itlaský medailér se inspiroval slavnými sochami apoštolů.

Edukativní rozměr a bohaté příslušenství

Národní Pokladnice klade tradičně velký důraz na edukativní rozměr svých sbírek. Ne jinak je tomu u 12 apoštolů. Každý sběratel, který si sbírku objedná, obdrží kromě stříbrné pamětní medaile a textově originálních Certifikátů autentičnosti, také průvodní dopisy. Právě tyto texty odvypráví příběhy všech 12 Ježíšových vyslanců. Sběratelé se též mohou těšit na bohaté příslušenství zdarma.

Ryzí stříbro, nejvyšší kvalita ražby a přísná limitace je pro sběratele lákadlem

Stříbrné pamětní medaile byly vyraženy ze stříbra nejvyšší ryzosti 999/1000. Sběratelská hodnota je kromě čistoty kovu, umocněna také nejvyšší kvalitou ražby. V praxi to znamená, že byla raznice s vyrytým motivem ručně rozleštěna diamantovou pastou. Výsledkem jejího kontaktu s připraveným střížkem jsou pak numismaty se zrcadlovým povrchem, které jsou sběratelsky nejžádanější.

Celková limitace dnes představované novinky činí 5000 sbírek celosvětově. Každá z 12 medailí má kromě společné váhy a rozměru (20 g a 38,61 mm) také totožný revers. Zadní strana ražby vždy vyobrazuje všech 12 apoštolů a ve středu latinský nápis „DUODECIM APOSTOLI“ (dvanáct apoštolů). Na aversu jsou zvěčněny podoby křesťanských učenců dle existujících soch. Pojícím prvkem lícových stran je opakující se motiv baziliky sv. Petra ve Vatikánu, posledního místa odpočinku apoštola Petra a jedno z nejvýznamnějších poutních míst.

Více informací o nové sbírce najdou zájemci na webových stránkách www.apostolove.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte svůj komentář prosím!
Zadejte své jméno prosím