Na numismatickém trhu se před pár dny objevila nová pamětní ražba, věnovaná Karlovi IV.. Pamětní medaili “Karel IV.” může získat každý Čech zcela zdarma. Bezplatná ražba je k nalezení v nabídce Národní Pokladnice, která je jejím vydavatelem a současně výhradním distributorem.

Proč vydává Národní Pokladnice ražby zdarma?

Projekt, jehož náplní je nabídka ražeb zdarma nebo za symbolickou cenu, realizuje Národní Pokladnice již šestým rokem. Důvodem vzniku a trvání projektu je především edukativní rozměr. Připomínkou významných osobností prostřednictvím originálních ražeb chce distributor umožnit získat povědomí o přelomových historických událostech co nejširší skupině zájemců.

Pamětní numismaty tedy nejsou určeny výhradně pro sběratele nebo numismatiky, ale pro všechny, kteří jsou hrdými patrioty a chtějí si uchovat hmotnou památku na osobnosti a události, díky kterým se formovala národní historie směrem k prosperitě a rozkvětu.

V předchozích letech se námětem pamětních ražeb zdarma stal například Tomáš Garrigue Masaryk nebo přelomová výročí, jako například 100. výročí Československa nebo kulaté výročí vzniku československé koruny.

Karel IV.  –  největší Čech v podání slavného medailéra Vladimíra Oppla

mince zdarma Karel
Pamětní medaile je ražena z mědiniklu o rozměru 30 mm a hmotnosti 11 g. Medaile je zcela zdarma, stejně tak poštovné a balné. Objednavatelé se nezavazují k žádným dalším závazkům či odběrům.

Letošní námět hledala Národní Pokladnice v dávném středověku. Pro motiv pamětní medaile bez dlouhého rozmýšlení zvolila portrét Karla IV. Právě Karel IV., nejoblíbenější panovník našich dějin, slaví letos 705. výročí od narození.

Jedenáctý český král z rodu Lucemburků byl jedinečným státníkem s výjimečnými schopnostmi, rozhledem, inteligencí a charakterem.  Ovlivňoval politické a hospodářské dění nejen v Českém království, ale i daleko za jeho hranicemi. Díky své píli, vytrvalosti a moudrosti povznesl české země ze zuboženého stavu, který sám popisuje ve svém autobiografickém díle Vita Caroli, na pomyslný vrchol tehdejšího středověkého světa.

Rozsáhlý odkaz Otce vlasti nám dodnes připomíná mnoho architektonických skvostů, rozesetých po celém území České republiky. Za všechny můžeme zmínit například Pražský hrad, Nové město pražské, Karlův most, Karlovu univerzitu, Karlštejn a mnohé delší. Pro ty, kteří touží po osobní vzpomínce, jejíž pomocí mohou demonstrovat historické dědictví po nejschopnějším českém vladaři dalším generacím, připravila Národní Pokladnice pamětní ražbu zdarma.

Autorem mědiniklové pamětní ražby je uznávaný sochař a medailér Vladimír Oppl. Avers medaile zdarma je ozdoben podobiznou Karla IV. s korunou a žezlem. Dominantu reversu tvoří zdobná iniciála „K“, kterou začíná většina dokumentů a nařízení Karla IV. Iniciálu obepíná stylizovaná koruna s liliemi, korunovační kříž a fiály. V okruží medaile nalezneme roky, ohraničující život panovníka a text „CÍSAŘ KAREL IV.“.

Pamětní ražbu může mít každý zadarmo. Poštovné a balné platí Národní Pokladnice

Pamětní medaile je ražena z mědiniklu o rozměru 30 mm a hmotnosti 11, 9 g. Medaile je skutečně zcela zdarma, stejně tak poštovné a balné. Každý občan ČR si ovšem může objednat pouze jeden exemplář. Zájemci se objednávkou pamětní ražby nezavazují k žádným dalším odběrům, ani závazkům.

Medaili si lze objednat prostřednictvím online objednávkového systému nebo telefonicky na čísle 810 100 500.

Prémiový balíček jen za 199 Kč!

Karel IV. mince zdarma
Karel IV. v podání uznávaného medailéra Vladimíra Oppla.
mince zdarma Karel IV
Revers pamětní medaile zdobí iniciála „K“, kterou začíná většina dokumentů a nařízení Karla IV.

Na výše uvedených kontaktech si lze přiobjednat také placený prémiový balíček. Ten obsahuje kromě pamětní medaile zdarma také Certifikát autentičnosti, velkoformátový plakát s rodokmenem, kovový odznáček a stylový numismatický zakladač. Společně s pamětní ražbou obdrží objednavatelé také nabídku mini kolekce, jimiž lze krásný zakladač vyplnit a získat tak ucelenou sbírku pamětních ražeb, připomínající zlomové okamžiky ze života Karla IV.

Nabídka pamětních medailí zdarma je limitována. Zájemci si svůj exemplář mohou objednat na www.cesky-kral.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte svůj komentář prosím!
Zadejte své jméno prosím