Tento týden proběhne v luxusním pražském hotelu Mandarin Oriental nevídaná podívaná. Úspěšný podnikatel, majitel parfumérie Fann a nadšený sběratel historických mincí se totiž rozhodl prodat část své vzácné sbírky. Unikáty v hodnotě miliónů korun veřejnosti nabídne prostřednictvím aukce již tento pátek! Nejdražší česká mince je nyní desetidukát Albrechta z Valdštejna z roku 1630. Hvězdou páteční aukce bude vzácný svatováclavský dukát, který ji však může toto prvenství lehce uzmout. 

Numismatická akce, která nemá obdoby!

Sběratelé z 50 zemí světa se utkají o skutečné numismatické skvosty už tento pátek – tedy 7. dubna. Prodávající, pan Jaroslav Kokolus, nabídne část své sbírky prostřednictvím slovenského aukčního domu Macho & Chlapovič.

Součástí aukce i vzácný svatováclavský desetidukát. Stane se nejdražší českou mincí?

K vidění na numismatické aukci
Nejdražší česká mince? Svatováclavský desetidukát z roku 1937 má velkou šanci stát se nejdražší českou mincí !

Akce takového formátu jsou v Tuzemsku opravdu ojedinělé. Kolekce úspěšného podnikatele čítá více než 400 mincí a její součástí je například ucelená sbírka československých mincí vydaných od roku 1918 až do roku 1993. pan Elizej Macho, spolumajitel známého aukčního domu odhaduje, že největší bitva se strhne o vzácné dukáty, zejména o zlatý svatováclavský desetidukát z roku 1937. Právě tuto zlatou minci objevil současný majitel na švýcarské aukci a nakoupil ji prý za dvacetinu její hodnoty. Organizátoři aukce předpokládají, že se  svatováclavský desetidukát  vydraží za více než 12 miliónů korun a stane se tak nejdražší prodanou českou mincí.

Proč se známý sběratel své sbírky zbavuje?

Jak již bylo řečeno, Jaroslav Kokolus se zbavuje jen části svého pokladu. Důvod je vlastně prostý – jeho sbírka  československých vzácných mincí je kompletní a na světě již není žádný numismat, který by ji doplnil. Druhým důvodem je také rozsáhlost sbírky, která je na údržbu velmi komplikovaná.

Desetikoruna s Rašínem bude na aukci raritou.

Tento pátek  bude na aukci vystavena také československá desetikoruna s portrétem prvorepublikového prezidenta Aloise Rašína. Ta byla vydána v roce 1993, ovšem do oběhu se z důvodu rozpadu Československa nikdy nedostala.  Pan Kokolus má k této minci silný vztah a proto bude na páteční dražbě pouze vystavena, nikoli na prodej.

Mince a medaile se stávají výbornou investiční příležitostí!

Po zažehnání ekonomické krize v roce 2010 zájem o mince i medaile výrazně vzrostl. “V minulosti jsem některé mince kupoval i stokrát levněji. Cenu určuje hlavně boj na dražbě, jednu minci chce najednou několik desítek sběratelů,” přibližuje Kokolus.

Pokud nedisponujete milióny, můžete si pořídit zdařilé repliky historických českých mincí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte svůj komentář prosím!
Zadejte své jméno prosím