Také jste někdy přemýšleli nad tím, které osobnosti se nejvíce zasloužily o rozkvět společnosti, technologický pokrok nebo prohlubování hodnot jako je svoboda, porozumění a nezištná pomoc? Touto úvahou se začali zabývat i numismatičtí odborníci a vznikly krásné zlaté mince s portréty největších českých i světových osobností.

Zlaté mince vzdávají hold lidem, kteří se zasloužili o lepší svět

Portréty těchto výjimečných osobností zdobí zlaté mince, ražené z 24karátového zlata. Všechny jsou sdružené do jedné sbírky, pojmenované „Největší osobnosti ve zlatě“. Jedná se o skutečné platné mince s nominální hodnotou 1 dolar.  Všechny mince sdílejí stejný revers – portrét jejího veličenstva Královny Alžběty II. Autorem vyobrazení je talentovaný umělec Ian Rank-Broadley.

Avers úvodní medaile z kolekce zlatých mincí patří T. G. Masarykovi. Tomáše Garrigue Masaryka jsme vybrali nejen pro jeho politické národní i mezinárodní zásluhy, ale též proto, že si tento rok připomínáme 100. výročí od založení ČSR.

T. G. Masaryk významně ovlivnil dějiny naší země, ale byl také moudrým, sečtělým člověkem s velkým smyslem pro spravedlnost.

I další zlaté mince z kolekce „ Největší osobnosti ve zlatě“ jsou věnovány lidem s výjimečným charakterovým profilem, lidem, kteří si zaslouží, aby se na jejich počínání nezapomnělo.

Na zlatých mincích naleznete např. Dalajlámu, Sv. Anežku, Marii Terezii nebo Karla. IV.

O sbírku je již nyní velký zájem. Mince jsou hodnotné nejen kvůli drahému kovu a věrně zpracovaným podobiznám, ale také kvůli přísné limitaci. Sbírka je totiž dostupná v počtu pouhých 1000 sad.

Pokud se pro sbírání zlatých mincí rozhodnete, můžete se těšit na bohaté sběratelské příslušenství. Zcela zdarma Vám dodavatel zašle elegantní zakladač pro bezpečné uložení zlatých mincí, numismatickou lupu, Certifikáty autentičnosti a také Osvědčení o vlastnictví sbírky s číslem Vaší kolekce.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte svůj komentář prosím!
Zadejte své jméno prosím