Silver Eagle 2016 Avers
Silver Eagle 2016 Avers

Nádherného Stříbrného orla emituje prestižní Mincovna USA od roku 1986 v ročním cyklu a sběratelé po celém světě si ho velmi cení. Na aversu mince je zobrazena kráčející Svoboda zahalená do vlajky Spojených států amerických se vztaženou pravou rukoua vavřínovými a dubovými ratolestmi v levé ruce. Autorem návrhu z roku 1916 je Adolph A. Weinman. Ještě před tím, než se jeho design objevil na této investičmí minci, byl použit na stříbrných půldolarech, které razila US mint v letech 1916 – 1947.

Na reversu mince je vyobrazen heraldický orel se štítem, jenž v pravém spáru třímá olivovou ratolest, v levém pak šípy. Návrh se opakuje již 30 let podle návrhu designéra Johna Mercantiho.

Americký orel je vedle vlajky jedním z nejznámějších a nejcharakterističtějších atributů USA. Orel se stal národním symbolem USA již v roce 1782, kdy byl znázorněn ve státním znaku. Díky své ušlechtilosti, majestátnosti a svobodomyslnosti se stal nejdůležitější ikonou nové země – Spojených států amerických.

 

Každá emise je o to atraktivnější, protože nástroje použité k výrobě dané mince se na konci roku komisionálně likvidují. Proto je také ražba každého ročníku k dispozici v striktně limitovaném počtu exemplářů.

Silver Eagle 2016 Revers
Silver Eagle 2016 Revers

 

Popularita jednotlivých emisí Stříbrného orla rok od roku roste, a proto se řadí mezi nejvyhledávanější investiční mince světa. Pravidelně se stává, že mincovna Spojených států není schopna pokrýt obrovskou poptávku po těchto mincích. Emise z roku 2015 byla vyprodána již v červenci.

Všechny americké stříbrné mince razí Mincovna USA na objednávku amerického Kongresu.

Třebaže se motiv vyobrazený na minci od roku 1986 nezměnil, existuje celá řada fascinovaných sběratelů vlastnících všechny emise, které se doposud objevily.

Víte proč je, kromě nádherného designu, mince s motivem Stříbrného orla tak populární? Počkejte si na další článek 🙂 .

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte svůj komentář prosím!
Zadejte své jméno prosím