Již příští rok slavíme 100 let od založení První republiky! Velká kniha československé numismatiky se skutečnými historickými bankovkami, mincemi a známkami Vám přiblíží numismatiku minulého století originálním způsobem.

Rok 2018, rok oslav 100. výročí jednoho z nejvýznamnějších milníků naší bohaté historie, se blíží mílovými kroky a u příležitosti tohoto jubilea vydává exkluzivně Národní Pokladnice Velkou knihu československé numismatiky. Originální kniha přiblíží čtenářům a sběratelům historii československé měny od roku 1918 až do roku 1993. Kniha má vzdělávací charakter a na jejím vzniku se podílel tým uznávaných historiků a numismatiků. V interaktivní knize najdete skutečné historické originály známek, mincí a bankovek!

Velká kniha československé numismatiky obsahuje originály platidel

Uvedené období patří ze sběratelského hlediska k nejatraktivnějším a nejvyhledávanějším. Velká kniha numismatiky obsahuje celkem 22 originálních historických známek, mincí a bankovek vydaných v letech 1918 až 1993. Nová Velká kniha československé numismatiky by neměla chybět ve sbírce žádného sběratele československých mincí.

Na jaké zajímavosti v knize narazíte?

Velká kniha československé numismatiky

Kromě historických originálů mincí a bankovek se čtenáři mohou těšit na bohaté informace z numismatických dějin. Dozvíte se detaily o počátcích československé měny. Vysvětlíme Vám, proč československá koruna hned na začátku vzbudila zájem padělatelů nebo si můžete zavzpomínat na ceny, za které se v minulém století daly pořídit základní potraviny. Další kapitoly pojednávají například o tuzexových poukázkách nebo fungování tehdejších bankovních institucí. Témat je ale samozřejmě mnohem víc!

Dokonalý vánoční dárek pro všechny generace

Velká kniha československé numismatiky je milým dárkem nejen pro sběratele. Nad poutavou knihou si rádi zavzpomínají starší ročníky, ale i děti, které tak zábavnou formou získají přehled o nedávné historii naší země. Kniha, kterou vydala Národní Pokladnice je limitována symbolickým nákladem 1918 kusů. Objednávka je možná na webových stránkách nebo tel. čísle 810 100 500.

Přejeme Vám příjemné čtení!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte svůj komentář prosím!
Zadejte své jméno prosím